Dziś jest: środa 29 marca 2017 r. Jest to 88 dzień roku. Wschód: 06:14 Zachód: 19:06, Dzień liczy: 12 godz. i 52 min.

Wchodzisz z IP:
54.163.168.147
Licznik odwiedzin:
Osób online:1
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

ZST-I Tetris
 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że przetarg sprzedaży mienia ruchomego został rozstrzygnięty w dniu 07.11.2016 r., wyniki rozstrzygnięcia zostana przesłane osobom zainteresowanym.

 • Wykaz podręczników
  Wykaz obowiązujących podręczników dla uczniów.

 • Informacje o projekcie "Nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region"

 • INFORMACJE O PROJEKCIE "DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI..." na Naszej stronie
  Wszystkie informacje o aktualnym Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy"

 • SEKCJA TENISA ZIEMNEGO
  działająca przy Szkolnym Klubie Sportów Przestrzennych "TRAWERS"zaprasza do korzystania ze szkolnego kortu i udziału w zajęciach sekcji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. p. Krzysztofem Dulnikiem.

 • Jesteśmy na facebooku
  Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku • Archiwum • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 4.11.2016 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 3.11.2016 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]


 • Jedz zdrowo wyglądaj bombowo - konkurs w Internacie
  2017-03-25 20:38
  Czytano: 53 razy.
  Zdrowie jest środkiem do osiągnięcia lepszej jakości życia. Przekazując młodzieży wiedzę o zdrowiu kształtujemy nawyki i potrzeby sprzyjające prawidłowemu rozwojowi. W Internacie propagujemy nawyki zdrowego odżywiania m.in. poprzez organizację konkursów.
  W dniu 23.03.2017r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Internatu pod hasłem ,,Jedz zdrowo wyglądaj bombowo’’. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny: dziewczęta i chłopcy. Dużo nie zawsze trafionych skojarzeń przysporzyła krzyżówka i kalambury.
  Mistrzami okazały się dziewczęta. Płeć piękna szczególnie dba o swój wygląd więc skład produktów, czy liczenie kalorii nie jest dla nich problemem.

  VIII Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora ZST-I
  2017-03-23 13:16
  Czytano: 44 razy.
  Turniej siatkówki dla gimnazjalistów.
  W środę 22.03.2017 w hali PMOS w Busku-Zdroju odbył się VIII Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora ZST-I. Impreza skierowana jest do gimnazjalistów powiatu buskiego i ma na celu promocję zdrowego stylu życia w duchu sportowej rywalizacji. W zawodach wzięło udział osiem drużyn które zajęły następujące miejsca:

  Pierwszy Dzień Wiosny w ZST-I
  2017-03-21 14:09
  Czytano: 828 razy.
  W dniu 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Wiedzy Ogólnej. Na 3 lekcji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie wytypowani przedstawiciele klas zmagali się z wylosowanymi przez siebie pytaniami.

  „Pi Day”
  2017-03-11 12:41
  14 marca to Światowy Dzień Liczby pi. Liczba pi wyraża stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy i zwykle zapisywana jest w przybliżeniu jako 3,14. Można ją spotkać w wielu formułach matematycznych, jest także obecna w fizyce, astronomii, ekonomii i w wielu innych dziedzinach wiedzy.

  Data 14 marca została wybrana z powodu skojarzenia pierwszych cyfr rozwinięcia dziesiętnego pi, w szczególności „14 marca” zapisywany jest w USA, jako „3.14”.

  Poniżej najpiękniejszy wzór matematyki - tożsamość Eulera. Widać tu liczbę pi w towarzystwie jednostki urojonej i i stałej Nepera - e  R.Kurek


  Dzień Kobiet w Internacie ZST-I
  2017-03-10 18:46
  Czytano: 1131 razy.
  W dniu 8 marca 2017r. chłopcy z naszego Internatu pod opieką p. A. Badziocha zorganizowali Dzień Kobiet. Zaprosili wszystkie Panie na świetlicę, gdzie zorganizowali moc niespodzianek.
  Na początek czterech uzdolnionych zaprezentowało układ taneczny w rytm różnych utworów, poczynając od muzyki klasycznej kończąc na klubowej.
  Następnie trzech śmiałków zgłosiło się do zabawy w której mogli przekonać się na swojej skórze jak to jest być kobietą. Koleżanki zafundowały im makijaż, manicure i depilację nóg. Śmiechu było co niemiara.
  Na koniec panowie poczęstowali wszystkich pysznym, czekoladowym tortem.

  U. Szczepanowska


  Zajęcia tenisowe w ramach Światowego Dnia Tenisa
  2017-03-06 17:32
  Czytano: 2045 razy.
  W dniu 6 marca 2017r. po zajęciach lekcyjnych grupa kilkunastu uczniów wzięła udział w zajęciach promujących tenis ziemny w ramach Światowego Dnia Tenisa. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w prostych ćwiczeniach tenisowych, poznając podstawowe uderzenia tej dyscypliny sportu. Pozostali, mniej aktywni, mieli możliwość udziału w quizach z ogólnie pojętej wiedzy tenisowej.

  Opublikował: J. Jurczyk


  6 marca 2017 - Światowy Dzień Tenisa w ZST-I
  2017-02-28 22:02
  To już po raz czwarty zapraszamy na świetna zabawę z tenisem ziemnym. Światowy Dzień Tenisa (ang. World Tennis Day) – święto obchodzone w pierwszy poniedziałek marca, ustanowione przez Międzynarodową Federację Tenisową. Celem tego święta jest zwiększenie zainteresowania tenisem wśród najmłodszych i jego szersza promocja na świecie. Tego dnia największe ośrodki tenisowe organizują mecze pokazowe gwiazd, a szkoły tenisowe przeprowadzą specjalne tenisowe animacje, w ramach których wszyscy chętni za darmo mogą poznać podstawy gry w tenisa, a także nauczyć się pierwszych kroków na korcie. Więcej o Światowym Dniu Tenisa na wikipedia

  Opublikował: J. Jurczyk  Studniówka 2017
  2017-02-12 12:43
  Czytano: 3530 razy.
  „Dzisiaj w głowie czarne chmury,
  Lecz zdążymy do matury!!!
  Niech dzięcioły w lesie kują
  Maturzyści dziś balują”

  - tymi słowami maturzyści naszej szkoły rozpoczęli Bal Studniówkowy, który odbył się 11 lutego w Pałacu w Konarach.
  O godzinie 19:00 Dyrektor Szkoły p. Sylwester Pałka uroczyście przywitał przybyłych gości, Grono Pedagogiczne, rodziców i uczniów wraz z osobami towarzyszącymi, a także przedstawicieli lokalnej prasy. Nastąpiło oficjalne otwarcie balu po którym zabrzmiały dźwięki Poloneza i młodzież przygotowana pod bacznym okiem p. Jolanty Gluzickiej dostojnym krokiem rozpoczęła korowód taneczny.


  Wyjazd do Niestachowa
  2017-01-28 13:02
  Czytano: 3375 razy.
  W piątek 27 stycznia uczniowie ZST-I wzięli udział w wycieczce do Niestachowa koło Kielc. Celem wyjazdu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie. Pogoda i warunki na stoku były bardzo dobre. Wszyscy wspaniale się bawili korzystając z uroków zimy. Osoby które pierwszy raz miały kontakt z tym sportem poznały podstawy narciarstwa i samodzielnie mogły zjechać z najwyższego wzniesienia ośrodka narciarskiego. Część uczniów wykazała się dużymi uzdolnieniami i odkryła nowe hobby które może przerodzić się w pasję na całe życie. Już w drodze powrotnej planowali następny wyjazd. Właśnie rozpoczynają się ferie i jest dużo wolnego czasu który można aktywnie spędzić uprawiając sporty zimowe.

  M. Kryczka


  Goście z Politechniki Krakowskiej
  2017-01-19 14:12
  Czytano: 3628 razy.
  W dniu 19.01.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z p. dr inż. Kazimierzem Wojtasem z Katedry Ogrzewnictwa, Wentylacji, Klimatyzacji i Chłodnictwa na Politechnice Krakowskiej.
  W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną uczelni na Wydziale Inżynierii Środowiska oraz otrzymali ciekawe informacje z dziedziny:
  ¨ Chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła,
  ¨ Systemów wentylacji i klimatyzacji w ekologicznym i inteligentnym budynku,
  ¨ Energooszczędnych systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych,
  Natomiast, obecni studenci zdradzili naszym uczniom najciekawsze tajniki z życia studenckiego na Politechnice.

   Wyswietlono: 0 do 10 wiadomosci z  740     wiecej >>
  Do góry ...